ثبت شرکت سهامی خاص غرب تهران

ثبت شرکت سهامی خاص در غرب تهران

چنانچه قصد ثبت شرکت سهامی خاص غرب تهران را دارید ما توضیحاتی در اینجا خدمت شما ارائه خواهیم داد. همچنین اگر نیاز به یک موسسه ثبت شرکت سهامی خاص غرب تهران دارید و تمایل به مشاوره دارید، گروه وکلای عدل گسترانه یگانه در خدمت شما می باشد. در صورتی که نیاز به مشاوره حضوری دارید ما این نوید را به شما می دهیم که کارشناسان موسسه ما به صورت کاملا رایگان حضورا با مراجعه به محل کار شما در خدمت شما خواهند بود.

تعداد افراد متخصص و فعالان اقتصادی روز به روز رو به افزایش می باشد و افراد در قالب ثبت شرکت های مختلف به فعالیت های خود شکل و قالب قانونی می دهند که بتوانند از این طریق هم اعتبار قانونی خود را افزایش دهند و هم با مراجعین و طرفین قراردادهای خود به راحتی و با اصول و قانون ارتباط برقرار کنند. افراد با ثبت شرکت به فعالیت های مالی خود هم نظم و ترتیب می دهند به همین دلیل هیچ زمانی  در اداره مالیات به مشکل بر نمی خورند.

زمانی که یک شرکت به ثبت می رسد به دنبال آن تشکیل پرونده مالیاتی و  اخذ دفاتر و همچنین اخذ کد اقتصادی را به همراه دارد که از این طریق مالیات شرکت هم به طور دقیق محاسبه شده و هیچ اشکالی در آن پیش نمی آید حتی اگر شرکت فعالیتی هم نداشته باشد از این طریق و ارائه اظهارنامه عدم فعالیت می توان به صورت قانونی عدم فعالیت شرکت را اثبات کرد در غیر این صورت جریمه مالیاتی سنگینی شامل حال شرکت می شود.همچنین هنگام عقد قرارداد با اشخاص ارائه کد اقتصادی اعتبار شرکت را نشان می دهد و یک جور نماد اعتماد می باشد.

همانطور که می دانیم طبق ماده 20 قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران شرکت های تجاری به 7 دسته تقسیم می شوند :

 1. شرکت سهامی
 2. شرکت با مسئولیت محدود
 3. شرکت تضامنی
 4. شرکت مختلط غیر سهامی
 5. شرکت مختلط سهامی
 6. شرکت نسبی
 7. شرکت تعاونی تولید و مصرف

که در این مقاله به بررسی شرکت سهامی خاص می پردازیم.

تعریف شرکت سهامی خاص در قانون تجارت :

در ماده 20 قانون تجارت این نوع شرکت آورده شده است که شرکت های سهامی از دسته شرکت های بازرگانی هستند چه فعالیت های تجاری انجام دهند،چه انجام ندهند و سرمایه این شرکت به شکل سهام تعریف شده است که با توجه به نوع سهامشان به دو دسته سهامی عام و سهامی خاص تقسیم می شوند.

شرکت سهامی خاص یک شرکت تجاری می باشد که به علت تجاری بودنش چه فعالیت تجاری انجام دهد،چه غیر تجاری بازهم تجاری محسوب می شود و باید به اموری مانند امور بازرگانی بپردازد اما برای فعالیت این شرکت هیچ گونه محدودیتی در نظر گرفته نشده است.شرکت های سهامی به دودسته سهامی خاص و سهامی عام تقسیم می شوند که در شرکت های سهامی خاص تمامی سرمایه شرکت باید از طریق سهام اعضا تامین شود اما در شرکت های سهامی عام قسمتی از سرمایه شرکت از طریق اعضا و قسمت دوم آن از طریق فروش اوراق به افراد دیگر تامین می شود به همین دلیل هم تعداد اعضای شرکت های سهامی خاص کمتر از شرکت های سهامی عام می باشد. قوانین زیادی شرکت های سهامی خاص را در برمی گیرد : مانند نحوه تقسیم سود و زیان بین سهامداران با توجه به میزان آورده آنها،نحوه محاسبه سود و زیان سالانه و تنظیم صورتجلسه و ثبت آن و…. همچنین هرساله باید 10درصد از سود درآمد خود را با توجه به قانون مالیات محاسبه و به اداره مالیات پرداخت نمایند.

شرکت سهامی خاص با حداقل 5نفر عضو به ثبت می رسد و نباید تعداد اعضا کمتراز 5نفر باشند،اگر تعداد اعضا بیشتر از 5نفرهم  باشد مشکلی پیش نمی آید اما کمتر نباید باشد.از 5نفر عضوی که در شرکت سهامی خاص وجود دارند 3نفر اعضای هیئت مدیره هستند و دو نفر بازرسین اصلی و علی البدل می باشند.بین 3نفر اعضای هیئت مدیره افراد باید طبق ماده 107 قانون تجارت از بین سهامداران انتخاب شوند که  مدیرعامل می تواند خارج از سهام داران هم باشد.بازرسین هم برای نظارت بر امور مالی و فعالیت های شرکت تعیین می شوند.لازم به ذکر است که اعضای هیئت مدیره و بازرسین نباید زیر 18 سال باشند،افراد زیر 18سال تنها می توانند سهامدار باشند.

شرکت سهامی خاص نیاز به تمدید دارد به این صورت که طبق قانون تجارت بازرسین هر ساله باید تمدید و یا تعویض شوند و اعضای هیئت مدیره هر دوسال.

این شرکت با حداقل سرمایه یعنی 1/000/000 ریال به ثبت می رسد که در ابتدا باید 35% کل مبلغ سرمایه به حساب بانکی ای که به اسم شرکت باز می شود واریز شود  و این مقدار تا پایان مراحل ثبتی در بانک بلوکه می ماند و بعد از ثبت قانونی شرکت از این حالت خارج می شود.سرمایه اولیه شرکت به شکل سهام بانام و یا بی نام بین سهام دارن شرکت تقسیم می شود که سهام بی نام از خواهان بیشتری برخوردار می باشد،لازم به ذکر است که سرمایه شرکت می تواند غیر نقدی هم باشد.نقل و انتقال سهام در شرکت سهامی خاص بسیار راحت می باشد به این دلیل که سهام کلی به سهام های کوچک تر سهامداران تقسیم می شود و اصولا بی نام هستند به همین دلیل انتقال راحتی خواهند داشت.با توجه به این که بعد از ثبت شرکت می توان در مناقصات و مزایدات شرکت کرد و همچنین برای اخذ وام بانکی اقدام نمود بهتر است که سرمایه شرکت حداقل سرمایه ثبتی درج نشود به این دلیل که هر چه سرمایه(آورده شرکت) بیشتر باشد اعتبار شرکت بیشتر خواهد شد حتی برای اشخاصی که طرف قراردادهای شما می باشند.

در شرکت های سهامی خاص سهامداران بر اساس آورده های خود در شرکت(سهامشان در شرکت)مسئول بدهی و قروض شرکت می باشند و اشخاص دیگر بیشتر از آورده های آنان نمی توانند از آنان طلب کنند و روی اموال شخصی آنها دست بگذارند.

جمع بندی شرایط ثبتی شرکت های سهامی خاص :

 1. دارای حداقل 5نفرعضو(حداقل 3نفراعضای هیئت مدیره-2نفر بازرسین اصلی و علی البدل)
 2. اعضای هیئت مدیره باید حتما از سهامدارن باشند.
 3. بازرسین نباید با اعضای هیئت مدیره نسبت داشته باشند.
 4. حداقل سرمایه ثبتی باید 1/000/000 ریال باشد.
 5. برای شرکت باید یک نام که دارای ریشه و معنی فارسی در لغت نامه دهخدا باشد انتخاب شود که حداقل دارای سه سیلاب باشد و واژه سهامی خاص هم در اسم آورده شود و همچنین  از تمامی قوانین انتخاب نام قانون تجارت تبعیت کند.
 6. پس از تایید نام شرکت باید 35% از سرمایه اولیه شرکت به حساب بانکی ای که به نام شرکت افتتاح می شود ریخته شود و تا پایان مراحل ثبتی بلوکه می ماند.
 7. در شرکت سهامی خاص هیچ اوراقی قابل انتشار و فروش نمی باشد.
 8. تعهد سهامداران به میزان سهام(آورده آنها) در شرکت می باشد نه بیشترو نه کمتر.
 9. بازرسین هر یک سال و اعضای هیئت مدیره هر دوسال باید تمدید و یا تعویض شوند.
 10. هرساله صورتجلسه تصویب ترازنامه سود و زیان مالی باید تنظیم و ارائه شود.

انجام کلیه امورثبتی  خویش را به گروه وکلای عدل گستران یگانه بسپارید.

گروه وکلای عدل گستران یگانه آماده ارائه مشاوره تلفنی و حضوری در تمامی زمینه های ثبتی می باشند،همچنین با حضور وکلای متخصص در امور ثبتی  آماده قبول تمامی پرونده های ثبتی اعم از  :

ثبت انواع شرکت های تجاری :
 • مسئولیت محدود
 • سهامی خاص
 • تضامنی
 • تعاونی
ثبت انواع موسسات غیر تجاری :
 • فرهنگی
 • آموزشی و تحقیقاتی و دانشگاهی
 • خیریه
 • حقوقی
 • گردشگری
 • حسابرسی  و …..
ثبت انواع صورتجسات تغییرات شرکت ها و موسسات:
 • تغییر اساسنامه
 • تمدید مدت شرکت
 • انحلال شرکت
 • تغییر اسم شرکت
 • فروش شرکت
 • ورود و یا خروج اعضا و ……
ثبت برند :
 • فارسی و لاتین برای اشخاص حقیقی و حقوقی
 • ثبت اضافه طبقات برای برند
 • انتقال برند تمدید برند
اخذ کارت بازرگانی و تمدید آن :

برای اشخاص حقیقی و حقوقی

و ارائه خدماتی مانند تشکیل پرونده مالیاتی،اخذ پلمپ دفاتر تجاری،اخذ المثنی مدارک شرکت و ….. می باشند.

برای ارتباط با گروه وکلای عدل گستران یگانه با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :

021-44030250

021-44030251

021-44030252

09352217114

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.