ثبت شرکت در غرب تهران

ثبت شرکت در غرب تهران

افرادی که قصد دارند یک شرکت معتبر تأسیس کنند و کسب و کار خود را به صورت رسمی راه اندازی کنند باید بدانند که برای این امر نیاز به ثبت شرکت دارند. ثبت شرکت دارای مراحل قانونی مختلف است که برای انجام آن بهتر است در مورد آن اطلاعات لازم را کسب کنید. کسب اطلاعات مفید در زمینه ثبت شرکت می‌تواند شما را در تأسیس یک شرکت معتبر یاری کند.

کسانی که اطلاعات کافی در این زمینه ندارند می‌توانند از مشاوران مختلف جهت کسب مراحل ثبت شرکت در غرب تهران استفاده کنند. اگر در غرب تهران زندگی می‌کنید یا محل کارتان در این منطقه از تهران است می‌توانید به ثبت شرکت غرب تهران مراجعه کنید و تمامی مراحل تأسیس شرکت را بدون صرف وقت و هزینه اضافی در غرب تهران دنبال کنید.


شرکت در قانون تجارت به این شکل تعریف می شود :

شرکت قراردادی است که بر اساس آن اعضا یا شرکا سود حاصل از سرمایه را تقسیم می‌کنند.

ثبت شرکت برای اشخاصی که دارای فعالیت اقتصادی می باشند امری مفید و ضروریست که ضرورت ثبت آن هم به نفع شخص می باشد.از زمانی که یک شرکت به ثبت می رسد باید تمامی فعالیت های شرکت طبق قوانین قانون تجارت و به صورت قانونی انجام شود.تمامی قوانین وضع شده به نفع دارندگان شرکت و همچنین مراجعین می باشد،به این صورت که افرادی که به ثبت شرکت می پردازند می توانند وام دریافت کنند و یا در مناقصات و مزایدات شرکت نمایند و برای مراجعین هم اثبات  اعتبار شماو اطمینان خاطر حاصل می شود.

طبق ماده 20 قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران شرکت های تجاری به 7 دسته تقسیم می شوند :

  1. شرکت سهامی
  2. شرکت با مسئولیت محدود
  3. شرکت تضامنی
  4. شرکت مختلط غیر سهامی
  5. شرکت مختلط سهامی
  6. شرکت نسبی
  7. شرکت تعاونی تولید و مصرف

از زمانی که یک شرکت به هر شکلی از این 7شکلی که در قانون تجارت آورده شده است به ثبت می رسد هیچ یک از شرکا و اعضا نمی توانند زیر مسئولیت و سمت و هر اتفاقی که در شرکت بیفتد بزنند به این دلیل که در هنگام ثبت میزان سرمایه ،سهام و سمت هرشخص جداگانه مشخص می شود و در مدارک ثبتی و همچنین اداره ثبت شرکت ها به ثبت می رسد بنابراین هیچ راهی برای فرار از مسئولیت و یا بی اطلاعی اشخاص نمی باشد.همچنین افرادی که می خواهند با شرکت ها وارد همکاری شوند از طریق روزنامه رسمی می توانند از سرمایه شرکت که اعتبار شرکت را مشخص می کند و همچنین مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره و …. مطلع شده و اطمینان حاصل نمایند.

قطعا همه ی ما در ایران با شرکت های غیر ایرانی آشنایی داریم.آیا این ها هم در ایران به ثبت می رسند؟

بله شرکت های خارجی در ایران با تاسیس شعبه که باید تابع قوانین ایران و همچنین قوانین تجارت باشند می توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

همانطور که ثبت شرکت محاسنی دارد،دارای معایبی هم می باشد مانند:

پرداخت مالیات سالانه،پر کردن دفاترمالیاتی،داشتن مکان مشخص برای شرکت و پرداخت حق و حقوق و بیمه کارمندان که اگر هرکدام از اینها انجام نشود دارای پیگیری و جریمه سنگینی می باشد.

در ادامه به صورت مختصر به توضیح هر کدام از 7نوع شرکت می پردازیم :

1- شرکت سهامی :

در ماده 20 قانون تجارت این نوع شرکت آورده شده است که شرکت های سهامی از دسته شرکت های بازرگانی هستند چه فعالیت های تجاری انجام دهند،چه انجام ندهند و سرمایه این شرکت به شکل سهام تعریف شده است که با توجه به نوع سهامشان به دو دسته سهامی عام و سهامی خاص تقسیم می شوند.در شرکت سهامی عام قسمتی از سهام توسط مردم عام و قسمتی دیگر توسط اعضای شرکت تامین می شود و در شرکت سهامی خاص تمامی سرمایه و سهام شرکت توسط اعضای شرکت تامین می شود.

2- شرکت با مسئولیت محدود :

در ماده 94 قانون تجارت شرکت با مسئولیت محدود به این شکل تعریفه شده است که این شرکت بین دو یا چند نفر برای انجام امور تجاری تشکیل می شود و سرمایه آن به صورت سهام تقسیم نمی شود و اعضای شرکت تنها تا میزان سرمایه خود مسئول قروض و تعهدات شرکت می باشند.جالب است بدانیم که شرکت های با مسئولیت محدود بیشتر خانوادگی و دوستانه هستند.

3- شرکت تضامنی :

در ماده 116 قانون تجارت شرکت تضامنی به این شکل تعریف شده است که این شرکت هم بدون در نظر گرفتن فعایت هایش تجاری محسوب می شود که بین دو یا چند نفر تشکیل می شود که اعضای تضامنی شرکت بسیار مهم هستند و از مسئولیت زیادی برخوردار می باشند به این صورت که در زمان بروز بدهی در شرکت اگر سرمایه شرکت برای پرداخت آن کفایت نکند شرکاء مسئول پرداخت آن می باشند حتی از اموال شخصی خودشان و اگر هم بین شرکاء توافقی غیراز این تشکیل شود فاقد اعتبار می باشد.

4- شرکت مختلط غیر سهامی :

این شرکت برای انجام امور تجاری بین دو یا چن نفر شریک ضامن و دو یا چند نفر شریک با مسئولیت محدود تشکیل می شود.اگر شرکت بدهکار شود شرکای ضامن مسئولیت کل بدهی شرکت را بر عهده دارند حتی اگر از سرمایه شرکت هم بیشتر باشد و شرکای با مسئولیت محدود به میزان سرمایه خود دارای مسئولیت می باشند.

5- شرکت مختلط سهامی :

در ماده 162 قانون تجارت شرکت مختلط سهامی بین دو دسته شرکای سهامی و شرکای ضامن تشکیل می شود و ترکیبی از شرکت سهامی و تضامنی می باشد.سرمایه شرکت بین سهامدارن به صورت سهام تقسیم شده و آنها هم به همین میزان مسئول قروض شرکت هستند و بین شرکای تضامنی به صورت سهام تقسیم نمی شوند و آنها نسبت به قروض شرکت کامل و حتی بیشتر از سرمایه شرکت هم باشد مسئولند.

6- شرکت نسبی :

طبق ماده ی 183 قانون تجارت«شرکت نسبی شرکتی است که برای امور تجارتی در تحت اسم مخصوص بین دو یا چند نفر تشکیل و مسئولیت هر یک از شرکا به نسبت سرمایه ای است که در شرکت گذاشته است»لذا در این نوع شرکت مسئولیت شرکا به نسبت سرمایه شان می باشد.

7- شرکت تعاونی تولید و مصرف :

شرکت های تعاونی با هدف بهبود شرایط اجتماعی و اوضاع اقتصادی  اعضای اجتماع تشکیل می شود ودر هر دو دسته تولید و توضیعی که در بخش تعاونی وجود دارند هدف بهبود وضع اقتصادی و اجتماعی اعضای جامعه می باشد.

برای ثبت شرکت در غرب تهران با گروه وکلای عدل گسترانه یگانه در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.