ثبت برند

برند یک نشان است که به صورت های مختلف مانند نشانه، نماد، حروف، کلمه و یا ترکیبی از آنها طوری  به معرفی یک محصول می پردازد که در ذهن افراد جای گرفته و از بقیه خدمات متمایز شود.

با ثبت برند می توان کالا و محصول تولید شده خود را به صورت خاص ارائه دهیم. با توجه به این که فعالیت های اقتصادی و رقابت در دنیای تجارت روز به روز بیشتر و گسترده تر می شود با ثبت برند می توانیم محصولات خود را خاص کنیم و باعث معرفی بهتر آنها شویم و همچنین مهم تر از هرچیزی از سوء استفاده از آنها جلوگیری کنیم،به این صورت می توانیم در بازار داخلی و خارجی امروز به موفقیت دست پیدا کنیم.از زمانی که برند ما به ثبت می رسد می توانیم از هر کسی که از برند ما سو استفاده نماید و یا آن را جعل کند شکایت کرده و طبق قانون آن شخص را مجازات نماییم.

برند به دو صورت فارسی و لاتین برای اشخاص حقیقی و حقوقی  به ثبت می رسد که هرکدام جداگانه مدارک مخصوص به خود را برای ثبت دارند همچنین باید توجه داشت که برای ثبت برند لاتین باید کارت بازرگانی اخذ شود.

برند در دو مرحله روزنامه رسمی می شود که در روزنامه اول 30 روز می ماند و بعد از آن اگر مشکلی در برند نبود روزنامه رسمی مرحله دوم شده و گواهی 10ساله به آن تعلق می گیرد که باید توجه داشت 6ماه قبل از اتمام تاریخ گواهی اقدام به تمدید برند کرد در غیر این صورت پس از اتمام گواهی هر شخص دیگری می تواند آن برند را به اسم خودش به ثبت برساند.

بعد از ثبت شدن یک برند می توان:

  •  با توجه به جواز فعالیت اخذ شده برای برند ثبت شده اضافه طبقات ثبت کرد.
  •  به اشخاص مختلف با تنظیم صلح نامه اجاره داد.
  • برای همیشه برند را به شخص دیگر انتقال داد.

با توجه به تعدد مراحل و همچنین نکات ریز هر مرحله به شما پیشنهاد می شود که کار را به دست گروه وکلای عدل گستران یگانه بسپارید.

گروه وکلای عدل گستران یگانه با حضور وکلای متخصص و زبده و با بالاترین تخصص در تمامی زمینه های ثبتی آماده ارائه خدمات مشاوره و قبول تمامی امور ثبتی شما عزیزان می باشند.

برای اخذ اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

02144030250

02144030251

02144030252

09352217114