تشکیل پرونده مالیاتی

بر اساس قانون تجارت هرشخصی  از تاریخی که یک شرکت به ثبت می رسد به مدت دوماه فرصت دارد تا با توجه به حوزه مالیاتی شرکت که بر اساس آدرس محل شرکت تعیین می شود به اداره مالیات مراجعه کرده و اقدام به تشکیل پرونده مالیاتی و پرداخت حق التمبر مالیات سرمایه شرکت نماید. اگر یک شرکت بعد از ثبت اقدام به تشکیل پرونده مالیاتی نکند نمی تواند دفاتر پلمپ اخذ نماید و در پایان سال اظهارنامه فعالیت و یا عدم فعالیت ارائه دهد که این امر موجب جریمه مالیاتی سنگینی سر سال مالی برای شرکت می شود و همچنین موفق به اخذ کد اقتصادی نمی شود و شرکتی که دارای کد اقتصادی نباشد نه تنها مالیاتش به درستی محاسبه نمی شود، بلکه در عقد قراردادها هیچ اعتبار قانونی ای هم ندارند.

باید به این نکته توجه کنیم که هیچ آدرس صوری ای برای ثبت شرکت نباید بدهیم به این دلیل که علاوه برارائه سند مالکیت و یا اجاره نامه هولوگرام دار به اداره مالیاتی باید به این امر توجه داشت که مامورین مالیاتی برای بازدید به محل اعزام می شوند و اگر صوری باشد و یا هر مغایرت دیگری داشته باشد تحت هیچ شرایطی تشکیل پرونده مالیاتی انجام نمی شود.

با تشکیل پرونده مالیاتی که حدودا بین یک الی دو هفته زمان می برد به سازمان امور مالیاتی تاسیس شرکت اعلام می شود و طبق قانون 2 در هزار سرمایه شرکت باید پرداخت شود در غیر این صورت جریمه مالیاتی شده و اگر بیش از دو ماه این کار زمان ببرد اداره مالیات به جای دو در هزار، 6 در هزار سرمایه ثبت شده را اخذ می کند.پس از انجام دادن این مراحل باید به اداره کل مالیات بر ارزش افزوده هم مراجعه و اقدام به تشکیل پرونده نمایند به این دلیل که اداره مالیات برای استعلام مفاصاحساب مالیاتی از اداره کل مالیات بر ارزش افزوده استعلام می گیرد.

با توجه به تعدد مراحل و همچنین نکات ریز هر مرحله به شما پیشنهاد می شود که کار را به دست گروه وکلای عدل گستران یگانه بسپارید.

گروه وکلای عدل گستران یگانه با حضور وکلای متخصص و زبده و با بالاترین تخصص در تمامی زمینه های ثبتی آماده ارائه خدمات مشاوره و قبول تمامی امور ثبتی شما عزیزان می باشند.

برای اخذ اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

02144030250

02144030251

02144030252

09352217114